Read Fırtına Çiçekleri by Laura Kinsale Free Online


Ebook Fırtına Çiçekleri by Laura Kinsale read! Book Title: Fırtına Çiçekleri
The author of the book: Laura Kinsale
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 5.64 MB
ISBN 13: No data
Edition: Epsilon Yayınevi
Date of issue: September 2009
ISBN: No data

Read full description of the books:

Jervaulx Dükü keskin zekâlı, yetenekli bir adam olsa da skandal gazetelerinde adı sürekli geçen ahlaksız, cüretkâr, müsrif ve bir o kadar da tehlikeli biridir. Tüm bunlara rağmen kadınların karşı koyamadığı bir çekiciliğe sahiptir, öyle ki iltifatları muhafazakâr Maddy Timms’i bile kendisine hayran bırakır.

“ne yaparsa yapsın o bataktan çıkamıyor, kendini sürekli kınıyordu. Kendine insani bir dokunuşltan zevk almaması gerektiğini hatırlatırken Jervaulx’nun dokunuşlarını hissediyordu. Şehveti küçümsemeye çalışırken Jervaulx’un yüzünü gece mavisi gözlerini… fırtınanın özünü, sessizliği anımsıyordu.

Sakınmaya çalıştığı aslında kendi derinlerindeydi.

Read Ebooks by Laura KinsaleRead information about the author

Ebook Fırtına Çiçekleri read Online! Laura Kinsale is a New York Times bestselling author and both winner and multiple nominee for the Best Book of the Year award given by the Romance Writers of America.

She become a romance writer after six years as a geologist--a career which consisted of getting out of bed in the middle of the night and driving hundreds of miles alone across west Texas to sit drilling rigs, wear a hard hat, and attempt to boss around oil-covered males considerably larger than herself. This, she decided, was pushing her luck. So she gave all that up to sit in a chair and stare into space for long periods of time, attempting to figure out What-Happens-Next. She and her husband David currently divide their time between Santa Fe, New Mexico, and Texas.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Fırtına Çiçekleri
Read EBOOK Fırtına Çiçekleri by Laura Kinsale Online free

Download PDF: frtna-iekleri.pdf Fırtına Çiçekleri PDF