Read Callahanův přesčasový bar by Spider Robinson Free Online


Ebook Callahanův přesčasový bar by Spider Robinson read! Book Title: Callahanův přesčasový bar
The author of the book: Spider Robinson
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 799 KB
ISBN 13: 9788072546527
Edition: Triton
Date of issue: 2005
ISBN: 807254652X

Read full description of the books:

Callahanův bar je nadčasová a mimoprostorová nálevna hned za rohem, kde štamgasti jsou vším. Přitáhněte si židli, sevřete do dlaně sklenku svého oblíbeného pití a naslouchejte příběhům cestovatelů v čase, kybernetických vetřelců, telepatů … a spousty obyčejných lidí na jejich cestě za záchranou světa, hezky jednoho po druhém. Vejděte do Callahanova baru. Spider Robinson vás prostřednictvím povídek, které mu vynesly cenu Johna W. Campbella, rostoucí davy fanoušků a nehynoucí slávu jak v kyberprostoru tak v reálném světě, seznámí s místními štamgasty a hosty.

Read Ebooks by Spider Robinson



Read information about the author

Ebook Callahanův přesčasový bar read Online! Spider Robinson is an American-born Canadian Hugo and Nebula award winning science fiction author. He was born in the USA, but chose to live in Canada, and gained citizenship in his adopted country in 2002.

Robinson's writing career began in 1972 with a sale to Analog Science Fiction magazine of a story entitled, The Guy With The Eyes. His writing proved popular, and his first novel saw print in 1976, Telempath. Since then he has averaged a novel (or collection) a year. His most well known stories are the Callahan saloon series.


Ebooks PDF Epub



Add a comment to Callahanův přesčasový bar




Read EBOOK Callahanův přesčasový bar by Spider Robinson Online free

Download PDF: callahanv-pesasov-bar.pdf Callahanův přesčasový bar PDF