Read A што по бакнежот? by Lauren Layne Free Online


Ebook A што по бакнежот? by Lauren Layne read! Book Title: A што по бакнежот?
The author of the book: Lauren Layne
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 727 KB
ISBN 13: No data
Edition: Сакам Книги
Date of issue: September 20th 2016
ISBN: No data

Read full description of the books:

Една популарна колумнистка би направила сè за приказна. Сè... освен да се вљуби.
Џули Грин обожава кратки и слатки љубовни авантури. Секси први состаноци, неодоливи први бакнежи, пеперутки во стомак. Но тренерки, пица и гледање филмови со дечко во петокот навечер? Грозно. Но кога ја добива најтешката приказна во нејзината кариера – од прва рака да открие и да напише како авантурите преоѓаат во сериозни врски – ѝ треба некој доволно храбар маж што ќе ѝ даде шанса за нешто повеќе на девојката што не сака да чуе за љубов.

И Мичел Форбс во друг случај би бил идеалниот маж за тоа. Невозможно згодниот воркохолик кој е познат само по долгите врски би требало да биде совршениот субјект за „истражувањето“ на Џули. Но она што таа не го знае е дека Мичел сега сака само кратка и несериозна авантура за првпат во животот. Впрочем, се има обложено дека може да го изведе тоа. И долгоногата новинарка позната по тоа што секогаш бега од љубов е баш онаква девојка каква што му треба. Со други зборови, Мичел е тотална спротивност на она што ѝ треба на Џули сега. А во исто време, тој е токму тоа што таа го сака.

Идеален избор за сите љубители на Џули Џејмс! Почеток на нов секси серијал, Стилето.

Read Ebooks by Lauren LayneRead information about the author

Ebook A што по бакнежот? read Online! Lauren Layne is the New York Times bestselling author of over a dozen romantic comedies.

A former e-commerce and web marketing manager from Seattle, Lauren relocated to New York City in 2011 to pursue a full-time writing career.

She lives in midtown Manhattan with her high-school sweetheart, where she writes smart romantic comedies with just enough sexy-times to make your mother blush. In LL's ideal world, every stiletto-wearing, Kate Spade wielding woman would carry a Kindle stocked with Lauren Layne books.

**Note from Lauren Layne**

Lauren is NOT active on GoodReads.

She finds she does her best writing when she doesn't let herself get discouraged by negative reviews :-)

If you're looking for updated release dates and "official" book descriptions, please check out her website.

Thanks so much for understanding!


Ebooks PDF EpubAdd a comment to A што по бакнежот?
Read EBOOK A што по бакнежот? by Lauren Layne Online free

Download PDF: a-shto-po-baknezhot.pdf A што по бакнежот? PDF